Datum / čas
Datum - 29.11.2013
Čas - 7:30 pm - 9:30 pm

Místo konání
Divadlo bez hranic


Anotace

Chlestakov měl jen trochu štěstí, hejtman je hloupý a jeho žena je běhna. Soudce je blbec, školní inspektor srab. Poštmistrová je drbna. Špitální radová okrádá pacienty. Dobčinskij-Bobčinskij je místní kripl a srandu si z něj dělá i postižená Máša. A s tímto vcházíme do světa cirkusu….

Gogolův Revizor je nejčastěji hraným představením v Rusku a o moc jinak tomu není ani v jiných zemích. Není tomu náhodou – postavy, která nám hra ukazuje, jsou tragickým- i “když pokřiveným zrcadlem reality. Premiéru v roce 1836 údajně schválil sám car. V době svého prvního uvedení zcela zbořila veškerá pravidla tehdejšího divadla. Ve hře není jediná kladná postava a o “povinné” milostné zápletce také hovořit nemůžeme.

A. Vejsada (Hejtman), T. Krejča (Chlestakov), V. Bartůšek (Dobčinskij-Bončinskij), Z. Bradáčová (žena Hejtmana), P. Krušinová (Máša), P. Rejchrtová (Poštmistrová),  R. Kuchařová (Správcová špitálu), D. Sommer (Soudce), L. Bochníček (školní inspektor), T. Vyoral (Osip), A. Bílková (Boženka, Číšník)

Reže a úprava: Tomáš Krejča / Asistent režie: Lukáš Bochníček

Vstupné: základní 120,- / snížené 80,-

Rezervace

Rezervace jsou uzavřeny