Sebevrah / Nikolaj Erdman

Přehlídka ztracených existencí jen doplňuje příběh člověka, který zůstal v době největšího budování Sovětského svazu nezaměstnaným. Člověka, na kterého se nezapomnělo jen proto, že si na něj nikdo nevzpomněl. A též člověka, který může být významným snad jen tím, že už se konečně zastřelí.

Tato komedie na pomezí absurdního dramatu je pro Neomluvené divadlo doposud největším projektem co se scény, hudby a ostatně i obsahu týče.  Těšte se na večírek!

O hře

Sebevrah je považován za jednu z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) hru vytvořenou v období Sovětského svazu a Nikolaj Erdman se díky této hře a své prvotině Mandát stal oficiální spojnicí gogolovského a moderního absurdního dramatu. Pochopení pro jeho tvorbu však již nenašel Stalin, který mladého autora poslal na Sibiř. Po svém návratu se již Erdman věnoval výhradně nepolitickým tématům a dnes je již bohužel v ČR znám především jako autor Mrazíka.

Obsazení

Václav Lacina (Semjon Semjonovič Podsekalnikov), Pavlína Rejchrtová (Marja L. Podsekalnikovová), Radka Bittenglová (Serafima), Alexandr Vejsada (Kalabuškin), Klára Šlengrová (Margarita), Václav Bartůšek (Aristarch), Martina Kučabová (Kleopatra Maximovna), Alena Bílková (Raisa Filipovna), Lukáš Bochníček (Pugačov), Tomáš Vyoral (Jegoruška), Jan Křovák (Viktor), Lukáš Šimon (Otec Jelpidij)

Bicí: Robert Vyskočil

Režie: Tomáš Krejča

Délka představení: 140 minut

Po druhém dějství následuje přestávka.

Autorská práva zajišťuje agentura Dilia.

Neomluvené divadlo děkuje Nadaci život umělce za podporu projektu.

Dovednosti

Zveřejněno

25. 3. 2023